foto2.png

O mně

Proč se věnuji hudbě?

 

Mé jméno je Martin Láska a hudbě se věnuji již od útlého věku. Hudba je pro mě totiž povznášející činností, která i v těch nejtěžších chvílích života dodá člověku energii, naději a optimismus.

Má cesta:

 

Jelikož pocházím z hudební rodiny, 

s hudbou jsem vyrůstal prakticky od narození. 

V sedmi letech jsem nastoupil na Základní uměleckou školu v Hranicích, kde zároveň učila má maminka hru na klavír a zpěv. Vystudoval jsem 2 cykly hry na violoncello. Současně jsem začal hrát i na akustickou kytaru a později na klavír.

Od mých čtrnáctých narozenin jsem začal účinkovat v různých kapelách, a právě tehdy jsem si uvědomil, že hudba je můj život.

V sedmnácti letech jsem založil svou vlastní kapelu a od osmnácti jsem se hudbou začal živit. 

V roce 2016 jsem složil maturitní zkoušku na elektrotechnické škole z oboru Počítačové systémy.

V současné době studuji konzervatoř.

 

Úspěchy a zkušenosti:

 

Za dobu, kterou pracuji v oblasti kultury,  jsem měl možnost setkat se s mnoha významnými osobnostmi. Mezi ně patří například Michal David, Jiří Korn, Pavol Habera, Petr Rychlý, Antonín Panenka, David Gránský a další. S některými z nich jsem měl dokonce i tu čest spolupracovat.

V roce 2016 jsem vyhrál soutěž o nejlepší reklamní znělku pro firmu Muziker. 

O rok později jsem složil hudební motivy pro Českou televizi pořádající Galavečer motoristického sportu. Na této akci v pražském Smetanově sále se předávaly ceny nejúspěšnějším jezdcům auto-moto. 

 

IMG_0713.JPG
20190606_194101.jpg
IMG_1093.JPG
Můj postoj k hudbě a technice?

 

Snažím se propojit tyto dva světy, které se na první pohled zdají býti zcela odlišné. Ale přitom k sobě mají tak blízko! Každým dnem mezi nimi nacházím další a další souvislosti. Z každého takového světa si pak mohu vzít něco, co mě posouvá dál.

Baví mě se na věci dívat z jiného úhlu pohledu, objevovat nová řešení a inovativní přístup. Důležité je, aby jako celek do sebe vše zapadalo. 

IMG_2360.JPG
Habera.jpeg
Máš dotazy nebo chceš navázat spolupráci? Napiš!

Děkujeme  za zaslání zprávy!