O nás

Královéhradecké hudební studio SOUND ART vzniklo v roce 2007 v prostorách bývalé regionální televize PULS. Od té doby se zde natáčejí nahrávky orchestrů taneční a swingové hudby, hudebních skupin i různých jazzových, folkových a rockových formací z blízkého okolí i vzdálenějších destinací. Řada našich klientů se do studia vrací opakovaně a vytváří tak základ pro trvalejší spolupráci (Kantoři, Blue Star www.blue-star.cz, Mladý týnišťský big band, Pirate Swing Band a další). Čas od času navštíví naše studio některá významná hudební osobnost (Felix Slováček, Jiří Suchý a Jitka Molavcová, Laco Deczi, Laďa Kerndl, Josef Zíma, Jaroslav Krček a další) a i když se většinou jedná jen o krátkodobou spolupráci v rámci příslušného hudebního projektu, je přítomnost těchto muzikantských celebrit velkou motivací  a inspirací pro nahrávající muzikanty.

Paralelně s realizací tradičních akustických projektů, které natáčí zvukový mistr Václav Vlachý, působí ve studiu i producent a vynikající muzikant Daniel Škrášek. Spolupracuje především s interprety, kteří kromě akustických nástrojů a zpěvu využívají pro svoji hudební tvorbu moderní elektronické systémy (MIDI sekvencery, zvukové moduly, samplery apod.).

Královéhradecké hudební studio patří nepochybně do odlišné kategorie než menší domácí a komerční studia v okolí. Muzikantům může nabídnout relativně velký, dělený nahrávací prostor s dobrou akustikou, a pokud je to pro daný projekt žádoucí, je zde velmi úzké propojení na pořizování záznamu v externích lokalitách. Spolu s významnými hudebními režiséry je mistr zvuku Václav Vlachý podepsán pod stovkami nahrávek z oblasti klasické hudby, které byly realizované v nejrůznějších hudebních síních, koncertních sálech a dalších akusticky impozantních lokalitách. Tradiční spolupráce s významnými pěveckými sbory (KHDS Jitro jitro.cz, Chlapecký sbor BONI PUERI www.bonipueri.cz, Vokální harmonie  voha.czweb.org, Severáček severacek.cz a mnoho dalších) přinesla řadu unikátních CD s velmi příznivými ohlasy u nás i v zahraničí a významné hudební projekty byly realizované také s Komorní filharmonií Pardubice www.kfpar.cza Filharmonií Hradec Králové www.fhk.cz, často za asistence věhlasných sólistů a osobností klasické hudební scény.

Mezi prestižní nahrávky které vznikly v našem studiu patří i náročnější projekty, které se prolínají napříč hudebními žánry. Příkladem může být Rockové oratorium J.Johansena a E.Kullberga, živý záznam opery Tomáše Hanzlíka Lacrimae Alexandri Magni v hradecké Filharmonii realizovaný ve spolupráci s Národním divadlem v Praze, Swingové Vánoce s koledami v úpravách Milana Svobody v podání týnišťského big bandu a pěveckého sboru Carmina  www.mtbb.cz či CD Pirate Swing Bandu. www.pirateswingband.com